Jaki zlew wybrać do kuchni?

Kuchnia powinna być głównie pomieszczeniem funkcjonalnym. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi, które zwiększają użyteczność tego pomieszczenia. Na 100 procent jeden z najważniejszych elementów to należycie dobrany zlew, który będzie dostosowany między innymi do wielkości pomieszczenia.

Pamiętajmy o tym, że zlew do kuchni musi pełnić określone zadania, a więc charakteryzować się określonymi cechami, między innymi takimi jak odporność na działanie wysokich oraz niskich temperatur.
Jaki zlew sprawdzi się w kuchni?
Na rynku znajdziemy sporo różnorakich rodzajów zlewów, które różnią się wielkością, zastosowanymi do wykończenia materiałami, jak również liczbą komór. Dużą popularnością klientów cieszą się np zlewozmywaki jednokomorowe, które szczególnie najlepiej sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach, gdzie aranżując kuchnię powinniśmy brać pod uwagę właściwie każdy centymetr. Warto dodać także o tym, że jednokomorowe zlewy sprawdzają się też bardzo dobrze w przypadku kuchni, które wyposażone są w zmywarki. Jeżeli mamy na stanie zmywarkę, to wówczas ze zlewu korzystamy de facto rzadko, dlatego wystarczy jednokomorowy. W ofercie sklepów ecommerce oraz dystrybutorów znajdziemy także zlewozmywaki dwukomorowe, jak również półtorakomorowe, czyli zlewy, w których komory mają różną wielkość. W przypadku takich zlewów mniejsza komora może służyć na przykład do mycia sztućców czy szklanek, a jednakże większa komora wykorzystywana jest wtedy do mycia talerzy czy garnków. Jest to więc rozwiązanie cechujące się wysoką funkcjonalnością. Warto być świadomym także o tym, że nie tylko i wyłącznie wielkość i liczba komór mają spore znaczenie, ale też materiały zastosowane do stworzenia danego zlewozmywaka. Dobrą opinią cieszą się zlewozmywaki granitowe, ponieważ granit to materiał wytrzymały a także odporny na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich a także niskich temperaturach, jak też na działanie silnych środków czyszczących, przykładowo takich jak detergenty. Dzięki temu zlewozmywaki zrealizowane z granitu zachowują pełnię właściwości, jak też walory estetyczne przez bardzo długie lata nawet przy intensywnej eksploatacji. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zlewozmywak z granitu to często wybierane rozwiązanie.

Zobacz także: zlewozmywaki półtorakomorowe.