Pomoc prawna dla frankowiczów

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają kłopoty ze spłatami, co powiązane jest w głównej mierze z zwiększającym się kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto pamiętać o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie określone rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto mieć na uwadze również o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną bazę do tego, aby taką umowę nawet unieważnić.

Jeżeli więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, powinniśmy poszukać profesjonalnej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co należy wiedzieć?
Z całą pewnością w sytuacjach nieprostych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto korzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto pamiętać o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, niemniej jednak również wykonują czynności przedsądowe, jak też reprezentują klienta przed sądami czy przykładowo w sporach z bankami. Powinno się tutaj zaznaczyć, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę często zawierały wady prawne, które związane są w głównej mierze z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z bardzo dużym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, pomimo to banki bardzo często tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a zatem wprowadzały ich w błąd. Przy tym niedostatecznie rzetelnie informowały też o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, niemniej jednak także ze wzrostem całego salda pożyczki. Dlatego też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem lub też odfrankowiony. Na nieszczęście banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego trzeba sprawę skierować do sądu, by tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji z całkowitą czyli stu procentową pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego prawnika.

Więcej: kredyty frankowe Legnica.