Co powinno znaleźć się na placu zabaw – trampolina

Aktywność ruchowa stanowi niezbędny szczegół zdrowego stylu życia. Regularny wysiłek fizyczny zapobiega w znaczący sposób otyłości oraz chorobom takim jak cukrzyca. Jest zatem istotnym elementem profilaktyki, który obok zdrowej pełnowartościowej diety, jest właściwym sposobem na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji.

Jednakże w dobie internetu, gier komputerowych i mediów społecznościowych nie jest łatwo zachęcić dziecko do zabawy na zewnątrz. Tradycyjne rozwiązania takie jak huśtawka już nie działają. Na szczęście pojawiają się nowe pomysły, np trampoliny ziemne.
Gdzie można używać trampoliny?
Większość osób kojarzy ten rodzaj trampolin z parkami rozrywki. Jednakże jak się okazuje, trampoliny mogą być też stosowane w otwartej przestrzeni, np na placach zabaw, w ogrodach lub na podwórzu. Ich konstrukcja utworzona jest z materiałów najwyższej jakości. Są zatem stateczne i bezpieczne, jak też odporne na uszkodzenia mechaniczne a także te spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg. Co ciekawe, istnieją różnorakie modele trampolin zewnętrznych. Są to trampoliny okrągłe, kwadratowe, półkoliste, a wręcz trampoliny przeznaczone dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio ogromnej powierzchni, która pozwala wjechanie wózka oraz asystę drugiej osoby. Dzięki temu również osoby, które nie mogą korzystać z innych urządzeń dostępnych w umieszczonych na zewnątrz siłowniach czy placach zabaw, mogą się świetnie bawić z rówieśnikami. Dużą zaletą trampolin jest sposobność tworzenia z nich rozbudowanych systemów poprzez dołączanie kolejnych elementów. Dzięki temu pojedyncza trampolina w ogrodzie może być uzupełniona o kolejne modele, stanowiąc ogrodowy plac zabaw dla wielu dzieci. Jak się więc okazuje, wyposażenie placów zabaw przechodzi prawdziwą rewolucję, co oznacza wymierną korzyść dla najmłodszych. Połączenie tak ważnej dla rozwoju aktywności fizycznej z dobrą zabawą przynosi najlepsze efekty. Co bardzo istotne, wpływa również na budowanie trwałych relacji z rówieśnikami. Warto więc bardzo dobrze zapoznać się z ofertą trampolin zewnętrznych i organizując plac zabaw, wziąć pod uwagę także takie rozwiązanie.
Sprawdź: huśtawka gniazdo.