Półki magazynowe – zastosowanie

W magazynach używa się różne rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnorakich towarów, zarówno na paletach, jak też luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań zależny jest między innymi od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak też profilu działalności, a więc na przykład charakterystyki magazynowanych towarów. O ile zamierzamy przechowywać towary na paletach, to z pewnością warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają między innymi na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Warto wspomnieć o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować głównie bezpieczną oraz mocną konstrukcją, jak także sporym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o odpowiednich właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Głównie powinniśmy zwrócić uwagę na żywotność danych towarów, a więc wykorzystanie konkretnych tworzyw oraz surowców zastosowanych do ich wykończenia. W sytuacji magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a zatem takie, których profile a także słupy są wykonane ze stali, a dodatkowo galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, ale również przed korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane np stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają w głównej mierze regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak też słupów, jednakże towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odznaczają się dużym udźwigiem. Klienci na prawdę często wybierają także dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach stosuje się np schody a także chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą pozytywną cechą tego rozwiązania jest możliwość maksymalnego zastosowania dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różnorakie rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Więcej: stoły warsztatowe.