Samochód zastępczy z OC sprawcy

Samochód z OC sprawcy

Niefortunny wypadek na drodze może przydarzyć się niestety dla każdego kierowcy bez względu na nasze kwalifikacji a także doświadczenie na drodze. Na kwalifikacji a także doświadczenie innych kierowców nie posiadamy niestety wpływu, ale warto przynajmniej w tak zaistniałej okoliczności znać swoje prawa. Jako strona poszkodowana posiadacie szereg praw i przywilejów, z których warto korzystać.

Oprócz naprawą samochodówa na koszt sprawcy wypadku oraz pokrycia przez niego kosztów waszego leczenia przysługuje wam także auto z oc sprawcy. Według obowiązujących przepisów prawnych w trakcie naprawy waszego samochodu osobowego możecie zdecydować się na wypożyczenie auto na koszt sprawcy wypadku samochodowego. Oczywiście sprawca wypadku nie pokryje tych kosztów, ale jego zakład ubezpieczeń. Nie warto więc martwić się sytuacją materialną sprawcy wypadku, gdyż de facto nie poniesie on żadnych kosztów.
Obecnie samochód zastępczy jest oferowany dla każdej osoby poszkodowanej. Jeszcze kilka lat temu głównym warunkiem uzyskania auta zastępczego było wykazanie konieczności jego posiadania. Według aktualnie ustalonego orzecznictwa sądowego, samochód osobowy uznaje się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać konieczności posiadania samochodu osobowego w trakcie naprawy waszego samochodu. Drobne spostrzeżenie o konieczności wożenia dzieci do szkoły lub siebie do pracy jest adekwatnym argumentem, który przymusza konkretny zakład ubezpieczeń do pokrycia wszystkich kosztów wypożyczenia przez was zastępczego samochodu osobowego. Wybierając wypożyczenie samochodu zastępczego warto mieć na uwadze o aktualnym terminie jego zwrotu. Według obowiązujących zasad nie możecie oddać tego samochodu w późniejszym czasie, niż jeden dzień roboczy po odebraniu waszego zepsutego auta z warsztatu. Jest to na nieszczęście niezwykle ważny termin, gdyż dłuższe przetrzymywanie auta spowoduje naliczenie na was dodatkowych opłat. Zakład ubezpieczeń pokrywa koszt wynajęcia auta zastępczego jedynie w trakcie naprawy waszego samochodu osobowego.
Zobacz także: wypożyczalnia aut garwolin.