Skup samochodów

Jeżeli już nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to pamiętajmy o możliwości, jaką jest skup aut w Katowicach. Jest to fachowa firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania aut, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, niemniej jednak też naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to na 100 procent bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, aby bardzo szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Trzeba pamiętać również o tym, że skupy samochodów funkcjonują także jako stacje demontażu samochodów oraz innych aut, w tym maszyn rolniczych oraz budowlanych.
Skup i demontaż aut – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie samochodów należące do różnorakich marek a także modeli, jak również odkupywanie pojazdów, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różne pojazdy, a więc nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, ale też maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak również stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co bardzo istotne, pracownik skupu umawia się z właścicielem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego samochodu pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. Jeżeli już właściciel uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wtedy możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup pojazdów Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli samochodów starych, jak również dla klientów biznesowych, którzy mają do sprzedaży większą liczbę aut, przykładowo firmy transportowe. A przy tym pamiętajmy o tym, że o ile nasz samochód jest de fakto w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu aut, a wtedy otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za jednakowyochód.

Zobacz więcej: skup aut Katowice