Najlepsze auta zastępcze z OC

Samochód zastępczy z OC

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do samochodu zastępczego. Jeśli na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie albo zostało całkowicie zniszczone, to macie prawo do skorzystania z auta zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. Jeśli kilka lat temu każde auto z OC należy było wnikliwie uargumentować, aby zyskać je za darmo.

W tej chwili uważa się, że samochód osobowy stał się podstawowym elementem powszechnego funkcjonowania każdego z nas. Możecie więc bez najmniejszego problemu w tym samym momencie ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni albo tygodni. Oczywiście w sytuacji wynajmowania auta zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka podstawowych zasad. Jeżeli wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym obowiązkiem jest jak najszybsze nabycie nowego pojazdu. W tak zaistniałej okoliczności samochodu zastępcze przysługują jedynie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy auta osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie jednakże musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego auta osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie własne auto. Pamiętajmy o tym zapisie, gdyż za każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Zasadniczym celem każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są więc wszelkie próby wzbogacenia się. Warto zatem z uwagą przestrzegać terminu zwrotu samochodu zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Oczywiście powinniście także skorzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie , a oprócz tego pozwoli o wiele szybciej wrócić do prowadzenia zwyczajnego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Polecana strona: auto z oc sprawcy siemiatycze.